Strona główna | Ochrona danych | Oddziały | Kontakt


Ponad 25  lat  doświadczenia w rozliczaniu kosztów ciepła i wody   

TELMETRICstar jest częścią składową systemu METRONY przesyłania danych drogą radiową. Podzielnik występuje w dwóch wersjach konstrukcyjnych: wersja długa przeznaczona do przezbrojenia zasobów wyposażonych w podzielniki OPTRONIC oraz krótka przeznaczona do montażu w zasobach nieopomiarowanych lub wyposażonych w podzielniki inne niż OPTRONIC. Wersja długa jest unikalną konstrukcją przystosowaną, jak żaden inny podzielnik elektroniczny, do montażu w zasobach mieszkaniowych wyposażonych w podzielniki kapilarne OPTRONIC, których część tylna w całości wykorzystywana jest do montażu części przedniej podzielnika TELMETRICstar.


TELMETRICstar jest przystosowany do zdalnego odczytu zgromadzonych w nim danych, służących następnie do podziału kosztów ciepła przypadających na poszczególnych użytkowników. Rozliczenie kosztów ciepła odbywa się bez konieczności wchodzenia do mieszkań. Po zainstalowaniu podzielników TELMETRICstar komfort użytkowania systemu rozliczeniowego osiąga najwyższy poziom. Wariant odczytu urządzeń bez konieczności wchodzenia do mieszkania, dostępny dotychczas dla lokali z poziomym rozprowadzeniem instalacji c. o., staje się wraz z wprowadzeniem podzielników TELMETRICstar dostępny również dla mieszkań zasilanych z kilku pionów, bez konieczności dokonywania kosztownej przeróbki instalacji. Rozwiązania techniczne z zakresu rozliczania kosztów ciepła niedostępne dotychczas dla większości mieszkań w Polsce są możliwe do stosowania bez ograniczeń.


Podzielnik TELMETRICstar pracuje według dwuczujnikowej metody pomiarowej. Transmisja danych oparta na czestotliwości 868 MHz gwarantuje odporność na zakłócenia. Sercem urządzenia jest mikroprocesor, który steruje pracą podzielnika. Oprogramowanie mikroprocesora i wysoka rozdzielczość czujników temperatury powodują, iż rozliczenia sporządzone na podstawie wskazań podzielników TELMETRICstar charakteryzują się wysoką dokładnością. Podzielnik TELMETRICstar stanowi doskonałą kontynuację tradycji naszej firmy i w sensie dosłownym nawiązuje do sukcesu rynkowego, jaki odniósł stosowany w milionach egzemplarzy w całej Europie, jak również w Polsce, podzielnik kapilarny OPTRONIC oraz TELMETRICpro.

Wersja tzw. długa podzielników przeznaczona jest dla przezbrojenia zasobów mieszkaniowych wyposażonych w podzielniki kapilarne OPTRONIC. Wymiany podzielników cieczowych na elektroniczne nie można już przeprowadzić prościej: w trakcie odczytów podzielników OPTRONIC, w miejsce zdjętej części przedniej podzielnika montowana jest nowa część przednia uzbrojona w nowoczesną elektronikę. Montaż odbywa się z wykorzystaniem części tylnej podzielnika OPTRONIC, mocna podstawa podzielnika pozostaje nienaruszona. Odpada montaż i konieczność wymiany elementów mocujących, co poza aspektem praktycznym ma również aspekt estetyczny. 


PROSPEKT

TELMETRICstarHome  > Produkty  > Podzielniki >Telmetric star

FAQ Kontakt

Jeżeli mają Państwo pytania lub sugestie odnośnie naszych produktów lub usług prosimy o kontakt z nami:


Dział marketingu:

marketing@metrona.pl


Dział rozliczeń:

rozliczenia@metrona.pl


Dział montażu:

montaz@metrona.pl +48 22 644 99 01

+48 22 641 70 96

+48 22 643 83 04

Telefony:

telmetric-star-metrona.jpg